ПолиграфияИнфо група dotbrain.eu ПринтГайд магазин TheDigitalPrint.info ПолиграфияИнфо ПринтСток БГОферта ПринтИдея
Error: Embedded data could not be displayed.

Въпроси и отговори
Как може да се вкара тифецната снимка в странираща програма, без да се вижда никакъ...
Каква е разликата между композитен и цветоотделен файл?
Как се сменя името на шрифт, така че, не само файловите браузъри, но и софтуерът за...
Предпечат
Kак да избираме софтуер за управление на шрифтове
Разделителна способност на изображенията
Постскрипт файл

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Принтком 2011
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2011, 15:10 
Старо куче - медалист
Аватар

Принтком още не е изтекъл, но вече мога да споделя впечатления.

Посетих панаира с предварителна негативна нагласа заради очаквания малък брой изложители. Останах обаче с приятно впечатление с подредбата и обстановката като цяло. Малко изложители, но с добре подредени , а някои и много впечатляващи щандове. Например щанда на Адком. За него мисля отделно да пиша. Поне от гледна точка на изложителите всичко изглеждаше перфектно. Вчера(четвъртък) вероятно е бил апогея на посетителите. Слаб интерес от страна на посетители. Стори ми се , че представителите на самите фирми изложители бяха основната маса хора в щандовете и около тях.

От съпътстващата програма имам впечатление само от две лекции, които успях да посетя. Слаб интерес като цяло. Добре, че бяха 10-20 студенти, които наистина слушаха и записваха казаното с интерес. Иначе самите лекции(двете, на които бях) едната по рекламно насочена, а другата обобщаваща дигиталния печат , видовете и възможностите му бяха интересни. Честно казано имах желанието да посетя всички лекции, но по начина, който бяха направени да влизах от едната в другата просто ми беше много натоварващо.

Хареса ми формата на лекциите по 40 - 60 минути. Кратки и ясни и успяващи да задържат вниманието на слушателите(стига да ги има де). Ако имаше и малка почивка между тях......

Това е впечатлението ми от 5 часа престой на Принтком.

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Принтком 2011
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 21:39 
Гърмян заек

Принтком 2011 изтече, а и аз да споделя впечатления.
Наистина четвъртък и петък бяха най-посетените дни. В събота дойдоха хора, които бяха с конкретни въпроси и искаха да им се отдели повече време без да се притесяват от навалицата.
Имаше посетители от съседните ни държави-Македония, Сърбия, Гърция, а и от несъседни като Украйна и Русия.
Всеки според възможностите беше уредил щанда си- някои по-скромни, други по-богато устроени. Направиха впечатление щандовете на по-големите фирми-Вълканов, Доминов, Гед, Фактор, ДФХ и Хубер, Микро Асу, Адком. Имаше интересни демонстрации на дигитален печат с възможност за направа на брошури и на печат по технология сух офсет. Показаха и цветопробни системи на Epson.
Колкото до лекциите според мен бяха зле организирани. Имаше мултимедия, нямаше компютър и всеки си носи лаптопа. Първата лекция за деня беше толкова дълга, че ме загуби като слушател някъде около петдесетата минута, въпреки че беше интересна. След това хората се разотидоха и стана малко конфузно.
Направи ми впечатление, че на Принтком участват само доставчици на консумативи и машини за полиграфията. Дали не трябва да участват с нещо и самите печатници? Освен това някакси ударението все е върху офсетовия печат и много малко или нищо за дълбок печат, флексо, летърпрес. Все едно не съществуват...
Културно-социалната програма също беше на високо интелектуално ниво. Мисля, че всички, които взеха участие показаха високо майсторство в певческото и танцувално изкуство:)

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Принтком 2011
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2011, 10:44 
Старо куче - медалист
Аватар

Ще използвам и същатата тема за да споделя резултатите от вече изминалата анкета за Принтком.

Ще посетите ли ПРИНТКОМ тази година?

Гласували общо:50
Да. - 52% (26)
Може би. - 20% (10)
Не. - 28% (14)

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа