polygraphy.info bgoferta.info printstock.info ПринтИдея
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.
Порталът за печатни технологии

Лак иновации във флексо печата

Четвъртък, 24 Август 2006 ( прочетена 1599 пъти)



Сподели



От 19 до 20 септеври в Щутгарт ще се проведе ProFlex 2006. И тази година на щанд 75 Terra Lacke ще представят широката си продуктова програма водни, UV и ефектни лакове за флексо печат. Особено внимание се отделя на три иновативни продукта:

TERRAFLEX-F Barierlack G11/128 MVTR – бариерен лак срещу вода и водни пари
TERRAFLEX-F Glanzlack G11/173 hitzefest – дисперсионен лак с висока устойчивост на изтриваемост, издраскване и топлина до 200°С
TERRAFLEX-F Speziallack G11/189 Release – функционален лак с добри разделящи характеристики към опакования продукт, напр. Каучук
Описание на лаковете:

TERRAFLEX-F Barierlack G11/128 MVTR – бариерен лак срещу вода и водни пари
Много продукти, напр. почистващи средства и храни, трябва да бъдат защитени от овлажняване чрез своята опаковка. Водата и водните изпарения могат да влияят силно на качеството на опаковката или на съдържанието и. Чрез лакиране на субстрата с TERRAFLEX-F Barierlack G11/128 MVTR се цели постигане на бариера и защита на продукта от влага. Лака се характеризира с бързо съхнене, устойчивост на изтриваемост и издраскване, както и с добър гланц.
Върху изсъхнало мастило TERRAFLEX-F Barierlack G11/128 MVTR може да се нанася на флексо печат, дълбок печат, както и през лакираща машина.

TERRAFLEX-F Glanzlack G11/173 hitzefest
Дисперсионен лак с висока устойчивост на изтриваемост, издраскване и топлина до 200°С за pre-print приложение във флексо печата. Тези характеристики го правят особено подходящ за безпроблемни довършителни процеси във велпапните машини /за производство на висококачествени опаковки от велпапе/. Лака се характеризира с много бързо съхнене, висок гланц и едновременно с това много добра устойчивост на изтриваемост и издраскване
TERRAFLEX-F Glanzlack G11/173 hitzefest е с приложение във флексо печата и се нанася върху изсъхнало мастило.

TERRAFLEX-F Speziallack G11/189 Release - функционален лак с добри разделящи характеристики към опакования продукт, напр. Каучук
Продукта каучук поставя специални изисквания към опаковките от хартия или картон. В директен контакт с необработен субстрат, той леко залепва. При опит да се отдели опаковката от каучука, материала се поврежда.
TERRAFLEX-F Speziallack G11/189 Releasе решава този проблем. Лака е разработен за лакиране от вътрешната страна на опаковки от хартия или картон и показва много добри разделящи характеристики към каучук и подобни материали.
Лака може да се нананя на флексо печат /pre-print и post-print/, както и чрез валцова система.
При непромазани материали препоръчваме нанасяне на Terrawet-F Primer G11/135, за да се постигне затворена повърхност. Така функционалността на TERRAFLEX-F Speziallack G11/189 Releasе е сигурна и при непромазани субстрати.


Продуктите на фирмата Terra Lacke се предлагат в България от Друк Партнерс ЕООД





print   отпечатай
Избрани продукти и услуги

Препоръчани фирми
Аркотрейд ЕООД
Самозалепващи материали на роли и листи от Арконверт - Италия, двойнолепящ картон,арт картони Фабриано, пластини за офсетов печат. Специализирани материали за реклама.
arcotrade.bg
Рекламно студио СМУТ ООД
Рекламно студио Смут е с основна дейност предпечатна подготовка, експонация и уеб дизайн.
thesmooth.com
Графика МС ЕООД
Режещи, печатащи, режещо-печатащи, гравиращи машини, 3D скенери, принтери за пластмасови карти, трансферни, технологии, преси за печат, върху, текстил, твърди повърхности.
graphicamc.com
Следвай printguide.info тук
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

за реклама

Здравейте, Моля да ми дадете оферта за 1000 бр флаери с размера 10/21 см, тегло около 100гр, двустранни,пълноцветни и с гланц. Предварително благодаря. ...виж

Здравейте, Интересувам се от цена за печат на пълноцветна брошура Готово изделие в размер 15.5 х 15.5см Тяло от 24 листа + корици Предна корица 4+0 и бяла задна корица Лепена Хартия 15...виж

Интересувам се от цени за: 1. Бланки А4 - едностранни пълноцветни - 500 и 1000 бр. 2. Папки за листа А4 с джоб за визитка - 100 и 200 бр. цветност 4+0 Моля да пускате отделно цени за ...виж